Okulary Przeciwsłoneczne z Polaryzacją katalog

Okulary polaryzacyjne redukują oślepiający blask, który powstaje po odbiciu światła od płaskich powierzchni, poprawiają kontrastowość, dlatego też szczególnie polecane są dla kierowców, wędkarzy i żeglarzy.

Soczewki polaryzacyjne przepuszczają tylko proste (spolaryzowane) fale świetlne. Wszystkie inne rozproszone fale, które tworzą odblaski, są blokowane i pochłaniane przez kolejne warstwy soczewek polaryzacyjnych. W efekcie osoba nosząca okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne doświadcza wyższego kontrastu i lepszej jakości widzenia nie tylko w słoneczne dni. A to właśnie za przyczyną eliminacji odblasków, które nie przenikają przez soczewki w okularach polaryzacyjnych.

Okulary polaryzacyjne polecamy:

kierowcom

- ulepszone światło i lepszy kontrast na drodze

sportowcom

– brak męczących wzrok odblasków

wędkarzom

- neutralizują refleksy, lepsze nasycenie kolorów

marynarzom

- eliminują niepożądane odbicia światła od powierzchni wody

Okulary z polaryzacją przeciwsłoneczne: damskie i męskie

Co daje polaryzacja w okularach?

Polaryzacja wykorzystuje efekt rozchodzenia się światła i porządkuje go tak, by widziany przez soczewkę polaryzacyjną obraz był wyraźny. Światło porusza się zarówno pionowo, jak i poziomo. Promienie słoneczne padające pionowo sprawiają, że widzimy kolory, kształty i obrazy. Światło biegnące poziomo jest natomiast odpowiedzialne za smugi, refleksy, które nas oślepiają. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacyją przeciwdziałają takiemu efektowi.

Dokumenty zgodności: